2009

 

Powyżej: Marek Rogulski. Totalizator. Obiekt ruchomy wielopłaszczyznowo. Instalacja.Wys.ok. 4,5m.

Silnik elektryczny, mechanizmy sprężynowe, wyciągarka elektryczna, kamera wideo, aparat cyfrowy, aluminium, stal, plexa.

Totalizator_ujeżdżanie rzeźby. Autor porusza potężnym obiektem w wielu płaszczyznach. Ryzykuje wywrócenie całej konstrukcji w procesie "ujeżdżania rzeźby".

W połowie swej wysokości zostaje ona przełamana "wpół" w momencie gdy autor znajduje się na jej szczycie. Funkcje obiektu i jego połączenia z salą wystawową poddane zostają modyfikacji.

Równoczesnie następuje rejestracja ruchu obiektu kamerą i aparatem cyfrowym które są umieszczone wewnątrz konstrukcji. Następnie obraz z 3 ujęć jest wyswietlany poperformance na 3 monitorach.

Ćwiczenia poranne. Obiekt, instalacja. Wys.250cm. Kuta stal, projekcja wewnętrzna slajdu, parasol, lustra, szkło, zabudowa przestrzeni csw Łaźnia.

 

Powyżej: Performance Percept. Z malowanego w ruchu obrazu powstaje namiot 'perceptu', którego czujniki reagują na poruszenia autora i w emitują dźwięk.

Powyżej: Erectusneanderthalsapiens. Rzeźba. Wys.180 cm. Kute aluminium, miedź, szklane fiolki z usmażonym nasieniem.

Wśrodku fragment instacji pt: Psychiczny apetyt. Fragment instalacji. Gumowy dysk, farba. Po prawej: kadr z filmu pt: Kratownica.

Powyżej: Gimnastyka obiektów_sterowanie jezykiem performance. performance tautologiczny ,gesty i cytaty przeniesione w obszar chłodzonego ciała i mrożonego oddechu.

Zamrażanie rzeźby. Instalacja. Stal, duraluminium, szklane fiolki z DNA autora, agregat mrożący, szron. Wys.rzeźby 230c