1998

SZACH MAT

Rogulus. 1998. Poniżej fragment instalacji pt: Szach mat na wystawie Die Kunst ist Toth w Łodzi. Rzeźba wykorzystana w instalacji była wykonana z kutej i nitowanej stali - tak aby była dopasowana do rozmiarów ciała autora.

Rogulus. 1998. W galerii Spiż 7 Rogulus zrealizował performance pod tym samym tytułem - Szach mat. Na skutek przepływu prądu elektrycznego autor dosłownie stopił się z formą stalowego uniformu, wizualizując w ten sposób transformację świadomości do nowej formy percepcyjnej - reprezentowanej przez formę uniformu..

Na wystawie w Spizu 7 Rogulus zaprezentował także swoje prace rzeźbiarskie m.in. Foremkę Pieca Jaźniowego - rzeźbę, w której możliwe było uwięzienie ciała i osoby autora i wprawienie w ruch wirowy na platformie obrotowej. Po prawej na dole, praca pt: Oświecony wąż.

Poniżej po lewej: na festiwalu " #Via festival "sztuki współczesnej i performance, w Paryżu, we Francji, Rogulus zrealizował performance pt: Karta, wykorzystując m.in. sterowane falami radiowymi pojazdy. Na zdjęciu po prawej, na dole, w performance pt: Inside - outside, Rogulus wykorzystał sprzęt wspinaczkowy aby znaleźć się pod sufitem galerii Malarnia, w Katowicach. Rozbijając znajdujący się tam pojemnik, przez skórę na piersiach, metalowymi hakami przeciągnął linki. Przy zmianie pozycji na głową w dół, dzięki systemowi bloczków linki te wyniosły w przestrzeń obiekt naprzeciwko autora. Na piersiach performera powstał implant przypominający uwięzionego w pajęczynie dużego owada. Na samym dole po prawej: Rogulus w performance pt: Tatuaż wewnętrzny, wykonanym na Międzynarodowych Spotkaniach Tworczych w dawnym BWA w Katowicach. Nole po

 

Poniżej po lewej realizacja pt: Dedykowane Modernie: Włącz mnie a spalimy sie razem - prezentowana w galerii Spiż 7. Po prawej fragment instalacji pt: Każdej minuty, każdego dnia. Przedstawiony element wykonany jest ze stali i aluminium.