1989

patrz także: realizacje autora w grupie Pampers Maxi

Powyżej: Instalacja : 'Jeść, jeść i jeszcze raz jeść' na wystawie Pampers Maxi w Bydgoszczy. Obok fragment realizacji pt: Rewolucja...

Powyżej: 'Gdy rodzi się patos.. (idę) zbierać grzyby'

Powyżej: Wystawa pt: Grand Mal. Puławy. instalacja - wnętrze pomieszczenia i obiekty. W instalacji autor wykorzystał medyczne przekroje ciała człowieka oraz urządzenia do odsysania mleka krów. Sala została odmalowana na biało.

Jaskinia - komórka. Stal, blacha cynkowa, drewno. 300 x 170 x 140cm.

Powyżej: kadry z dokumentu z wystawy pt: "l'entre Temps" - "w Międzyczasie" w Touluse i Carcassone we Francji. Po lewej oautor ustawia obiekty na terenie pracowni rzeźbiarskiej, po prawej fragmenty obrazu pt: Zwłaszcza gdy sie śmiejsz... spacerując po powierzchni twojej ulubionej dziury.

 

 

Powyżej: Wykonany farbą w sprayu - 'Przekrój'.170 x 170 cm. Obok - Sarkofag. blacha cynkowa, stal, farba, drewno. 280 x 190 x 100cm.

Powyżej: kadry z dokumentu z performance na wystawie 'Gnosis' w galerii Wyspa. W liście do krytyk sztuki Joalnty Ciesielskiej, autor opisuje swoje działanie: "realizowałem autoironiczny perform z gitarą i w skórach nałożonych na codzienne ubranie./.../. Akcje, które wówczas realizowałem wprawdzie operowały ekspresjonistyczną formą ale były już następstwem mych działań w Pampers Maxi i wcześniejszych. To jest kontekst w którym warto odczytać mój program artystyczny i jego logikę czerpania z kolejnych epok historycznych i stopni rozwoju świadomości./ w przypadku działania na wystawie Gnosis - dotyczyło to "niemożności" współczesnego 'modernistycznego' człowieka w operowaniu pewnymi energiami - zamiast wolnego, samostanowiącego o sobie byka mamy muczącą krowę co czeka aż ją "wydoją" na poletku wytyczonym elektrycznym pastuchem 'miasta'".

W trakcie performance autor grał monotonnie jeden motyw, połączony kablami ze wzmacniaczem - stał niejako 'na uwięzi' w poletku odgrodzonej obiektami przestrzeni. Grze twoarzyszył cykliczny, odtwarzany dźwięk muczących i ryczących krów.

 

Sz,sz,sz...Aluminium, stal, blacha cynkowa, farba, drewno. 400 x 240cm.